Egzaminy i certyfikaty

 

Kursy językowe proponowane przez Oxford Language Centre mają na celu pomóc naszym uczniom osiągnąć poziom, o którym zawsze marzyli. Niemniej jednak dla wielu z nas prawdziwym ukoronowaniem lat pracy nad językiem jest zdobycie certyfikatu.

Certyfikat językowy jest oficjalnym dokumentem, potwierdzającym znajomość języka, wydawanym przez uprawnione do tego instytucje. W Oxford Language Centre wszystkie kursy kończą się pisemnym poświadczeniem poziomu, jednak przypominamy, że nasz dokument nie musi być ratyfikowany przez zagraniczne firmy czy uczelnie.

Decyzja o przystąpieniu do egzaminu certyfikującego leży w gestii każdego z naszych uczniów. W Oxford Language Centre, poza zajęciami poszerzającymi ogólną wiedzę językową, proponujemy również kursy przygotowujące do wielu uznanych egzaminów certyfikujących.

Czym różnią się te egzaminy?

 

Angielski

Język angielski jest jednym z najpopularniejszych języków świata i jest najczęściej wybieranym językiem obcym do nauki. Szacuje się, że posługują się nim około dwa miliardy ludzi na całym świecie. Znajomość tego języka jest też gwarantem rozwoju prywatnej kariery zawodowej oraz akademickiej. W Polsce wielką popularnością cieszą się egzaminy organizowane przez University of Cambridge Local Examinations Syndicate, znane też pod nazwą Cambridge ESOL.

Egzaminy Cambridge ESOL

 

NAZWA EGZAMINU CHARAKTERYSTYKA
Preliminary English Test (PET) POZIOM: B1 (wg. CEFR)

 

PET jest egzaminem na poziomie niższym średnio zaawansowanym i składa się z czterech części: reading (45 min), writing (45 min), listening (30 min) oraz speaking (12-17 min).

Do części ustnej przystępuje się tego samego bądź innego dnia, w parze z innym kandydatem, w obecności dwóch egzaminatorów. Każda część ma wagę 25% ogólnej punktacji.

By uzyskać certyfikat, należy zdobyć minimum 70% punktów.

Egzamin jest płatny.

First Certificate in English (FCE) Poziom: B2 (wg. CEFR)

 

FCE jest egzaminem na poziomie wyższym średnio zaawansowanym i składa się z czterech części: reading and use of English (75 min), writing (80 min), listening (ok. 40 min) oraz speaking (ok 15 min). FCE jest jednym z najczęściej zdawanych egzaminów certyfikujących. Łącznie można uzyskać 200 pkt. By uzyskać certyfikat, należy zdobyć minimum 60% punktów.

Egzamin jest płatny.

Certificate in Advanced English (CAE) Poziom: C1 (wg. CEFR)

 

CAE jest egzaminem na poziomie zaawansowanym i składa się z czterech części: reading and use of English (90 min), writing (90 min), listening (40 min) i speaking (15 min). Łącznie można uzyskać 200 pkt, po 50 pkt z każdej części. Aby uzyskać ten certyfikat, należy zdobyć minimum 60% punktów.

Egzamin jest płatny.

Certificate of Proficiency in English (CPE) Poziom: C2 (wg. CEFR)

 

CPE jest egzaminem na poziomie biegłym i składa się z czterech części: reading and use of English (90 min), writing (90 min), listening (40 min) oraz speaking (ok 16 min). Łącznie na egzaminie można zdobyć 230 pkt. Aby uzyskać ten certyfikat należy zdobyć minimum 60% punktów.

Egzamin jest płatny.

Udostępnij:

Facebook
LinkedIn

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszej strony. Jeżeli nie chcesz, aby były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.