Zespół

Nasi lektorzy to ludzie ogromnej pasji, pełni entuzjazmu i zaangażowania w pracę z uczniami. Jest to wymagająca, dynamiczna kadra. Kwalifikacje lektorów potwierdzone są dyplomami lingwistycznymi, stażami zagranicznymi i referencjami. Wielu z nich udziela się metodycznie. Oto niektórzy z nich:

Monitorujemy pracę lektorów przez cały okres ich działalności poprzez:

  • hospitacje – każda wizytacja jest omawiana z metodykiem, ustalane są wnioski, zalecenia i plan działania.
  • analizę ankiet uczestników szkoleń i ocen przyznanych lektorowi
  • opinie uczestników szkoleń zbierane podczas rozmów z Koordynatorem Szkoleń
  • analizę dokumentów przygotowanych przez lektora: konspektów zajęć, dzienników, raportów okresowych i innych.

Biuro:

JOANNA SOWIŃSKA

Dyrektor Szkoły OLC w Gdańsku

Od kilkunastu lat prowadzę z sukcesami Oxford Language Centre w Gdańsku. Prywatnie – mama dwójki dzieci. Moją pasją jest czytanie, narciarstwo i tenis. Lubię nowe wyzwania w pracy. Dobry kontakt z ludźmi i entuzjazm to według mnie najważniejsze cechy potrzebne w pracy, a zgrany zespół i dobra atmosfera to podstawa sukcesu naszej placówki. W Oxford Language Centre jestem odpowiedzialna za współpracę z lektorami i klientami biznesowymi oraz kluczowe decyzje dotyczące funkcjonowania szkoły.

DOMINIKA KOZŁOWSKA

W Oxford Language Centre zajmuję się koordynowaniem zajęć online oraz pomocą w organizacji pracy biura. Z wykształcenia jestem neurobiologiem ale kontynuuję naukę w tym kierunku. Interesuje się marketingiem i neuromarketingiem co wykorzystuję w swojej pracy. Obecnie szlifuję swój język angielski, w OLC rozpoczęłam również swoją przygodę z językiem hiszpańskim.

Nasi lektorzy:

KINGA REZMERSKA

Od najmłodszych lat uparcie powtarzałam, że kiedyś będę pracować jako nauczyciel. A ponieważ uwielbiam język angielski i Wielka Brytanię, naturalnym był dla mnie wybór studiów filologicznych. Nauczanie to moja pasja, w swojej pracy mogę więc łączyć przyjemne z pożytecznym. Staram się przy tym dobrze bawić, bo w takiej atmosferze łatwiej kursantom przyswajać wiedzę. W wolnej chwili nadrabiam zaległości w oglądaniu seriali i dokumentów anglojęzycznych, relaksuję się spędzając czas z przyjaciółmi i rodziną, spaceruję i biegam.

ELWIRA KARDEL

Jestem absolwentką filologii angielskiej Wydziału Filologicznego UG. Zanim zdecydowałam się na studia magisterskie, wyprowadziłam się do Wielkiej Brytanii, jednak to utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że nie chce mieszkać poza Polską. Zawsze lubiłam język angielski, ale nigdy nie sądziłam, że zostanę nauczycielem, dlatego też na studiach magisterskich wybrałam inną specjalizację sądząc, ze zapewni mi ona więcej możliwości. Jednak kiedy spróbowałam nauczać, poczułam, że “to jest to” i nie wyobrażam sobie, że miałabym wykonywać jakiś inny zawód. Uwielbiam swoją pracę za kontakt z ludźmi, możliwość rozwoju i wyzwania jakim muszę sprostować. Czas wolny od pracy spędzam w kuchni lub na siłowni. Jestem zwolenniczką zdrowego i aktywnego trybu życia. Uwielbiam piesze wędrówki i nowe miejsca, w związku z tym w przyszłości chciałabym dużo podróżować.

ANNA STEFANOWSKA

Jestem nauczycielką języka angielskiego od pięciu lat, a od trzech prowadzę zajęcia w Oxford Language Centre. W pracy lektora cenię kontakt z ludźmi oraz to, że wymaga ona kreatywności w poszukiwaniu sposobów dotarcia do ucznia, bo tak jak każdy jest inny, inny jest też sposób w jaki uczą się języka. Ponadto sama w nauce języków obcych uwielbiam to, że wraz z nowym językiem otwieramy się na kultury krajów danego obszaru językowego. Na swoich zajęciach dużą wagę przywiązuję do tego, by moi słuchacze ćwiczyli poprawną wymowę, bo wbrew popularnej opinii, że akcent jest rzeczą drugo- lub nawet trzeciorzędną w nauce języka, uważam (i potwierdza to moje doświadczenie z zajęć), że jeśli ktoś nie wie jak wymówić poszczególne słowa, to nie będzie ich używał, a tym samym swobodnie komunikował. Uwielbiam literaturę brytyjską, ciekawi mnie kultura poszczegółnych części Wielkiej Brytanii. Zawsze mam przy sobie kindle`a i w wolnej chwili sięgam po książkę. Interesują mnie różne zagadnienia z dziedziny etyki. W wolnym czasie chętnie poznaję nowe miejsca. Dużą przyjemność sprawia mi aktywne spędzanie czasu w plenerze, wycieczki rowerowe i sport.

MAREK JASIONOWSKI

Jestem absolwentem filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od pięciu lat pracuję jako lektor języka angielskiego, prowadząc kursy indywidualne, grupowe, firmowe na różnych poziomach zaawansowania. Kilkuletni pobyt w UK oraz USA pozwolił mi na poznanie nie tylko języka, ale również kultury tych krajów. Uważam, że w nauce języka zagadnienia leksykalno-gramatyczne i komunikacja są tak samo ważne jak wymowa, dlatego też na wymowę zwracam dużą uwagę. Prywatnie lubię dobrą książkę, film, podróże i słońce. Dużo słońca:)

IWONA PATNAUDE

W życiu wszystko jest możliwe do osiągnięcia – a moje ulubione motto, to także świetna myśl dla uczących się języka: The Best Is Yet Come. Ciągle zgłębianie nowych tematów i wyszukiwanie ciekawostek językowych, tak aby każdy uczący się pokochał ten język i poczuł nieodpartą chęć przyswojenia jak największej wiedzy.
Moja przygoda z jerzykiem angielskim zabrała mnie do  Palatine, USA gdzie po trzeciej klasie liceum  wyjechałam na rok i ukończyłam kurs ESL (English as a Second Language ) w Harper College, po czym wróciłam do kraju, a po maturze dostałam się na anglistykę, gdzie po otrzymaniu dyplomu wyjechałam z powrotem do USA. Mieszkałam i pracowałam w Nevadzie  przez wiele lat i mogę śmiało  powiedzieć, ze język angielski stal sie moim drugim językiem ojczystym.Kiedy moje  życie znalazło nowe miejsce nad pięknym, polskim morzem, oprócz swojej pasji – nauczania angielskiego – przekazuje moc energii pomagając innym. Kocham podróże, fotografie, zdrowa kuchnie, lubię biegać nad morzem I aktywnie spędzać wolny czas. Pogoda I uśmiech na twarzy to gwarancja dobrego samopoczucia każdego dnia.  Energia, otwartość, bezpośredniość, poczucie humoru, radość I pasja w nauczaniu, a przede wszystkim wkładanie dużo serca w całokształt swojej pracy. Profesjonalizm I pełne zaangażowanie w to co robię.

JANUSZ JOPEK

Motto: “Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu”. – /A. Czechow* Uwielbiam podróże, najlepiej z rodziną. Zwiedzanie nowych miejsc, rozmowy z ludźmi z rożnych zakątków świata kształtują mój praktyczny pogląd na funkcje języków obcych. Nauczam angielskiego ponad piętnaście lat i nadal szukam przygody we wspólnym poznawaniu świata języka, który od XX wieku jest najczęściej używanym w kontaktach międzynarodowych. Często sięgam do oryginalnych źródeł przekazu – piosenek, filmów, fragmentów opowiadań, programów multimedialnych. Nieustannie śledzę zmiany w najbardziej popularnych egzaminach (Cambridge, TOEIC, matura, egzamin gimnazjalny), tak aby moi słuchacze, oprócz przyjemności poznawania innego języka, mogli osiągać jak najwyższe oceny w czasie testów.

FILIP CIEŚLAK

Nauczyciel, tłumacz, pasjonat filmów i doktorant Uniwersytetu Gdańskiego. Nauką języka zajmuje się od 2014 roku, pracuje głównie, choć nie tylko, z osobami pełnoletnimi. Staram się urozmaicać swoje zajęcia o elementy multimedialne, stawiam na rozbudowywanie słownictwa i komunikatywności swoich uczniów, od czasu do czasu próbuje zarazić ich swoją pasją kinową. Gdy mam trochę wolnego czasu, poświęcam go na sport, oglądanie filmów i gotowanie dla znajomych.

DOROTA CZECHOWICZ

Mam wielkie szczęście wykonywać pracę, którą kocham. Język angielskie jest moją pasją od wielu lat. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywałam na Malcie, pracując przy wakacyjnych kursach językowych dla dzieci i młodzieży. Następnie, moje zamiłowanie do kultury brytyjskiej i języka angielskiego zaprowadziło mnie na parę lat do Wielkiej Brytanii, gdzie ukończyłam studia magisterskie na London Metropolitan University. Jestem również absolwentką studiów podyplomowych z zakresu tłumaczeń ekonomiczno-prawnych w Toruniu. W wolnym czasie uprawiam sport, gotuję, dopinguję i wspieram moją córkę w nauce gry na skrzypcach 🙂

MARTA NAZARUK

Moja przygoda z językiem angielskim rozpoczęła się w szkole podstawowej. Nauka sprawiała mi ogromną radość, która z czasem zmieniła się w pasje i trwa do dziś. Przez kilka lat mieszkałam i uczyłam się w Anglii- zdobyłam tam spore doświadczenie, które wykorzystuję w mojej pracy. Pracę jako nauczyciel języka angielskiego rozpoczęłam w roku 1998. Z Oxford Language Centre jestem związana od początku istnienia szkoły. W ciągu mojej kariery miałąm okazję prowadzić zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania, najbardziej lubię pracować z podstawowymi poziomami, uwielbiam tłumaczyć zasady gramatyczne języka angielskiego. Poza pracą uwielbiam spacery z moim psem……… Uwielbiam literaturę brytyjską, często chodzę do kina. Kolekcjonuję wszystkie seriale wydawane przez BBC -mam nawet sporą kolekcje.

PIOTR STANIEWSKI

Pracuję jako lektor języka angielskiego i tłumacz. Jestem absolwentem translatoryki Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Mam szerokie doświadczenie w nauczaniu dzieci, jak i dorosłych. Na moich lekcjach stawiam bardzo duży nacisk na zdolności komunikacyjne i wymowę, a ponadto zależy mi na tym, by moi uczniowie zdobyli odpowiednią wiedzę i umiejętności potrzebne do samodzielnego rozwoju. Nauka przede wszystkim powinna być przyjemnością, dlatego przyjazna atmosfera na zajęciach jest dla mnie podstawową kwestią. Jako tłumacz i osoba o bardzo rozległych zainteresowaniach miałem styczność z praktycznie każdym rodzajem języka specjalistycznego. Głównie zajmuję się nauczaniem (i przekładem) języka ekonomicznego i technicznego, ale pasjonują mnie również teksty historyczne i literackie.

MICHAŁ RUCZYŃSKI

Właśnie rozpoczął się jedenasty (już) semestr, który przepracuję jako nauczyciel. Może nie do końca z powołania pewnie ku zdziwieniu znajomych i swemu, ale jednak… Będzie to zarazem czwarty rok pracy na prywatnych uczelniach oraz trzeci w szkołach językowych. W swojej krótkiej, acz treściwe karierze zawodowej, miałem przyjemność pracować z ludźmi bodajże w każdym wieku. Byli to uczniowie SP, gimnazjum, szkół średnich, maturzyści, studenci, uczestnicy kursów językowych (w tym metodą Callan`a), grupy nauczycieli, pracownicy oraz prezesi firm i banków. Prywatnie lubię słuchać dobrej muzyki, czasem nawet śpiewam -na szczęście tylko wtedy, kiedy jadę sam samochodem. Kiedyś moją wielką pasją była koszykówka, obecnie są to podróże. Uwielbiam chodzić na spacery (mało oryginalnie, ale najchętniej na plażę). W wolnych chwilach, o które coraz trudniej chyba każdemu, sięgam po książkę (jedna z ulubionych to “Świat Zofii”). Ponad wszystko cenię sobie spędzanie czasu z ludźmi, z którymi warto ten czas spędzać, a miałem to szczęście poznać kilka takich osób.

LUCYNA RUDNICKA

Urodziłam się w Starogardzie Gdańskim, a w 2006 roku ukończyłam filologię angielską na UG. Od tego czasu na stałe mieszkam w Trójmieście, co daje mi okazję do spacerów po tutejszym zoo (na zdjęciu). Poza wielbłądami interesuje mnie gra w kości, czytanie książek, podróże do krajów w których albo pada albo wieje albo jedno i drugie na raz (patrz: Szkocja, Irlandia itp.), oraz wymyślanie nowych reguł gramatycznych języka angielskiego (to ostatnie to żart). Ponadto jestem wielką fanką tak zwanego brytyjskiego humoru i namiętnie oglądam anglojęzyczne seriale komediowe, których mam w domu całą kolekcję.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszej strony. Jeżeli nie chcesz, aby były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.