Kino jako forma nauki angielskiego

Ostatnio zachęcaliśmy fanów literatury do wspomagania nauki języka angielskiego tzw. readersami, więc dzisiaj mamy coś dla fanów kina i telewizji. Oglądanie filmów i seriali to świetny sposób na poprawę znajomości języka angielskiego, zwłaszcza umiejętności słuchania i mówienia. Dlaczego? Ponieważ angielski w filmach jest przeznaczony dla osób mówiących w ojczystym języku, czyli takim, jakim komunikujesz się w prawdziwym życiu.

Aby zacząć taką naukę nie trzeba specjalnie przeszukiwać biblioteki, żeby znaleźć łatwe w interpretacji filmy. Jeżeli lubisz kryminały lub filmy akcji, które wydają się mieć skomplikowane słownictwo, śmiało po nie sięgnij. Dopiero po czasie zorientujesz się, że gatunek filmowy nie ma nic wspólnego z poziomem trudności wypowiedzi.

Jak oglądać filmy, żeby nauka była skuteczna? Najlepszą opcją jest na początek korzystanie z polskiego lektora i angielskich napisów. Po czasie, kiedy poczujesz się już pewny w swoich umiejętnościach, wyłącz lektora i oglądaj dalej. To, czy słownik jest potrzebny podczas nauki zależy jedynie od potrzeb językowych. Niektórzy uczą się z kontekstu, a inni muszą znać słowo po słowie. I ta i ta opcja jest skuteczna. Robiąc to regularnie i przykładając się do pracy można w krótkim czasie zauważyć wzbogacenie zasobu słownictwa.

Na platformach streamingowych np. Netflix, HBO Go, Amazon Prime można bez problemu ustawić wersję bez lektora i z angielskimi napisami, a do tego dopasowywać prędkość odtwarzanego filmu, co może pomóc niektórym przy zrozumieniu wypowiadanych słów. Początkującym, a nawet uczącym się na wyższych poziomach trudno jest zrozumieć, co mówią rodowici Anglicy i mówić tak jak oni. Ale nie zniechęcaj się. Trening czyni mistrza.

Udostępnij:

Facebook
LinkedIn

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszej strony. Jeżeli nie chcesz, aby były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.