Sposoby na naukę języka po zajęciach w naszej szkole

Jak wiadomo, nad umiejętnościami językowymi trzeba pracować zawsze, by nie „wyjść z rytmu”. Im rzadziej uczymy się nowego słownictwa czy gramatyki danego języka, tym trudniej będzie nam potem wrócić do wyjściowego poziomu wiedzy. Przychodzę więc z pomocą w postaci kilku sposobów na naukę języka w przerwie od zajęć w naszej szkole językowej.

Sposób 1:

Osłuchiwanie się z językiem za pomocą muzyki, podcastów czy radia internetowego.

Nie od dziś wiemy, że języka w dzieciństwie uczymy się najpierw przez słuch, bez nauki gramatyki czy słownictwa. Osłuchiwanie się z językiem przydaje się w takich momentach jak ten, czyli podczas wakacyjnej przerwy od zajęć.

Sposób 2:

Czytanie prostych, dobrze nam znanych książek przetłumaczonych na język, którego się uczymy.

Jeśli jest jakaś książka o prostym języku, która najpierw została przez nas przeczytana po polsku, to warto poszukać przetłumaczonej wersji w bibliotekach, księgarniach czy Internecie i zabrać się do czytania.

Sposób 3:

Powtarzanie słówek dzięki papierowym fiszkom lub aplikacji Fiszkoteka i Quizlet. Fiszki są bardzo pomocne, łatwe do stworzenia zarówno w aplikacji, jak i na papierze i można mieć je zawsze pod ręką.

Sposoby podane wyżej oczywiście są pomocne, ale nie zastąpią zajęć językowych z lektorami, czy to na żywo, czy zdalnie. Pamiętajmy, że język to żywy twór, który podlega ciągłym zmianom i jeśli chcemy płynnie mówić w danym języku to musimy stale być nim otoczeni.

Dlatego zapraszam do zapisów na zajęcia z naszymi lektorami i życzę miłej nauki.

Lektorka Oxford Language Centre, Aleksandra Kalinowska

Udostępnij:

Facebook
LinkedIn

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszej strony. Jeżeli nie chcesz, aby były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki.