Kursy stacjonarne - język niemiecki - OXFORD
OXFORD
strefa kursanta
 zaloguj się
strona główna > kursy stacjonarne > język niemiecki

Kurs języka niemieckiego

Oferujemy kursy językowe dla młodzieży (16+) i dorosłych na czterech poziomach zaawansowania od początkującego do zaawansowanego.

Wszystkie zajęcia są prowadzone w języku niemieckim metodą komunikatywną polegającą na ciągłym używaniu języka niemieckiego, niezależnie od zasobu słów.

Poziomy zaawansowania:

  • POZIOM POCZĄTKUJĄCY A1
  • POZIOM ŚREDNIOZAAWANSOWANY A2-B1
  • POZIOM ŚREDNIOZAAWANSOWANY PRZYGOTOWUJĄCY DO ZD B1/B2
  • POZIOM ZAAWANSOWANY PRZYGOTOWUJĄCY DO ZMP C1
  • Zajęcia w grupach Comfort 4-6 osób w grupie
  • Zajęcia w grupach Prestige 3 osoby w grupie
  • Zajęcia w grupach VIP 2 osoby w grupie

Kursy ogólne

Kursy ogólne (2x2 godz. lekcyjne tygodniowo) rozwijają znajomość jęz. niemieckiego ze szczególnym naciskiem na kształcenie mówienia.

Kursy przygotowujące do egzaminów ZD i ZMP

2x2 godz. lekcyjne tygodniowo

Kurs na poziomie początkującym

Kurs na poziomie początkującym przeznaczony jest dla osób rozpoczynających od podstaw naukę języka niemieckiego. Podczas zajęć słuchacze poznają bogate słownictwo z zakresu podstawowych problemów i zagadnień życiowych oraz najważniejsze struktury gramatyczne. Od samego początku nacisk położony jest na zdobycie umiejętności swobodnego posługiwania się językiem.

Kurs na poziomie średnio-zaawansowanym

Kurs na poziomie średnio-zaawansowanym przeznaczony jest dla osób, które opanowały język niemiecki w stopniu podstawowym. Słuchacze poszerzają swoją znajomość języka i rozwijają umiejętności mówienia, słuchania, czytania i pisania. Docelowo przygotowują się do zdawania egzaminu Zertifikat Deutsch w roku następnym.

Kurs przygotowujący do Zertifikat Deutsch

Kurs przygotowujący do Zertifikat Deutsch przeznaczony jest dla osób, które znają język niemiecki na poziomie średnio-zaawansowanym i chcą zdawać egzamin Zertifikat Deutsch. Podczas kursu słuchacze, omawiając kolejne bloki tematyczne, rozwijają swoje umiejętności mówienia, rozumienia tekstów pisanych, rozumienia ze słuchu i pisania. Ćwiczą również gramatykę ze szczególnym uwzględnieniem typowych zadań egzaminacyjnych. Rozwiązują też przykładowe testy ZD.

Kurs przygotowujący do Zentrale Mittelstufenprüfung

Kurs przygotowujący do Zentrale Mittelstufenprüfung przeznaczony jest dla osób, które znają język niemiecki na poziomie zaawansowanym i pragną rozwijać swoje umiejętności dalej, przygotowując się przy tym do egzaminu Zentrale Mittelstufenprüfung. Słuchacze rozwiązują przykładowe testy ZMP. Podobnie jak kurs przygotowujący do ZD, również i ten kurs jest doskonałą ofertą także dla tych, którzy nie mają w planach zdobywania certyfikatu, chcą jednak doskonalić swoje umiejętności.

Pozostałe języki w naszej szkole

OXFORD LANGUAGE CENTRE
ul.Hallera 14
Gdańsk-Wrzeszcz
tel: 508 508 263
gdansk@oxford.edu.pl wszystkie oddziały
wyznacz trasę dojazdu